Top Ad unit 728 × 90

Koronavirus

Koronavirus, Recent

Konference Pozitivní škola 2017 ve VelichovkáchKonference Pozitivní škola 2017 ukáže další směr zkvalitnění výuky na školách


Investuje současná škola do výuky efektivní komunikace? Dobrá škola jistě ano. Také úspěšné firmy investují každý rok miliony do tréninků komunikace u svých zaměstnanců. Konference pořádaná ve Velichovkách na Jaroměřsku dokáže na konkrétních příkladech, že se skutečně nejedná o vyhozené peníze.
Investuje současná škola do výuky efektivní komunikace? Dobrá škola jistě ano. Také úspěšné firmy investují každý rok miliony do tréninků komunikace u svých zaměstnanců.
A dobře vědí, že se nejedná o vyhozené peníze. To, že jsme se naučili mluvit, ještě neznamená, že se dokážeme s lidmi domluvit. Kouzelným lékem na lepší komunikaci se může stát etická výchova. Proto se Místní akční skupina mezi Úpu a Metují společně s Místní akční skupinou Stolové Hory rozhodla zorganizovat konferenci, která přítomným pomocí přednášek i praktických workshopů ukáže, že správné pochopení etické výchovy má pozitivní vliv na vzájemnou komunikaci a posléze na výsledky vzdělávání. Konference je zdarma a je otevřená pro odbornou i širokou veřejnost. Nezapomeňte se včas zaregistrovat https://sites.google.com/masmum.cz/pozitivni-skola/registrace, počet míst je omezen!


Péče o vzájemné vztahy prospívá žákům i učitelům
Možná vás napadne, proč se zabývat vztahy ve škole. Dnes je velkým tématem zkvalitnění a zefektivnění výuky a dle zkušeností posledních let toto nejvíce ovlivňuje právě komunikace mezi učitelem a žákem, stejně jako komunikace mezi zaměstnanci školy.
Děti samotné se cíleně neučí, jak efektivně komunikovat se svým okolím. Důvodem může být i fakt, že když se řekne etická výchova, mnozí si představí jen hloupé mentorování a předávání pouček o slušném chování. Ale ve skutečnosti se jedná právě o výuku efektivního a etického způsobu komunikace. Je dokázáno, že schopnost zvládat vlastní emoce, konstruktivně hledat řešení konfliktu, otevřeně vyjadřovat vlastní potřeby a přání a zároveň být schopný empatie k potřebám a přáním ostatních je klíčové pro přátelské vztahy, rodičovské kompetence a v neposlední řadě pro úspěch v práci.
Pokud má škola efektivně vzdělávat, musí se vzájemným vztahům a komunikaci věnovat. Jednou z možností je inspirovat se v metodách výuky etické výchovy.


Na konferenci se představí kromě zkušených přednášejících také tři základní školy, ve kterých je etická výchova součástí výuky. Škola může být místem, kde se děti zdravé komunikaci mohou učit. A přesně to bychom si všichni přáli. Přidejte se tedy k nám -  zaregistrujte se https://sites.google.com/masmum.cz/pozitivni-skola/registracea věnujte pátek 21. dubna zajímavým přednáškám https://sites.google.com/masmum.cz/pozitivni-skola/program/21-4-přednášky nebo sobotní dopoledne 22. dubna některému z 16 workshopů https://sites.google.com/masmum.cz/pozitivni-skola/program/22-4-workshopy na toto téma.Konference Pozitivní škola 2017 ve Velichovkách Reviewed by Robynson on 30.3.17 Rating: 5

Žádné komentáře:

Připomínky a komentáře vkládejte pouze pokud se domníváte, že by mohli být ostatním čtenářům k užitku. Pro zachování příjemného klimatu jsou komentáře moderovány.

All Rights Reserved by Info Trutnovák © 2014 - 2015
Powered By Blogger, Designed by Sweetheme

Kontaktní formulář

Název

E-mail *

Vzkaz *

Používá technologii služby Blogger.