Top Ad unit 728 × 90

Koronavirus

Koronavirus, Recent

Společné Česko - polské hlídky policistů v regionu

Společné Česko - polské hlídky
Společně dohlížíme na pohraničí


Policisté Územního odboru Policie České republiky v Trutnově se od začátku letošního roku již v několika případech zúčastnili s policisty z Polské republiky společných hlídek při kontrolách českého a polského pohraničí.
Včera trutnovští policisté společně s kolegou z Lubawky vykonávali službu na polské straně a dnes míří do Pece pod Sněžkou.
Společné hlídky v našem regionu vykonávají svou činnost zejména v horských střediscích. Během celodenních služeb se muži zákona zaměřují zejména na veřejný pořádek a dohled nad bezpečností a plynulostí silničního provozu. Přítomnost společných hlídek samozřejmě přispívá i k prevenci.
Společných hlídek se v uplynulém období zúčastnili policisté z Pece pod Sněžkou, z Trutnova, ze Svobody nad Úpou ale i dopravní policisté z Trutnova, kterým s výkonem služby vypomáhali policisté z Policie Lubawka a Kamienne Góry.
Společné policejní hlídky v uplynulém období vyřešily několik problémů, které se v horských střediscích přihodily polským turistům. Ve velké většině se jednalo o prolomení jazykové bariéry při řešení dopravních nehod, drobných krádežích či jiných problémech spojených s pobytem na území Krkonoš.
Každý řidič by měl samozřejmě počítat s tím, že jej může v horském středisku či v blízkosti státní hranice zkontrolovat při běžné silniční kontrole český policista, kterého bude doprovázet polský kolega.
Dalším praktickým přínosem této spolupráce je rychlejší předávání poznatků o dění na hranici a využití rad a pomoci policistů v rodném jazyce, i když jsou v cizí zemi.


nprap. Pižlová Šárka, DiS.
tisková mluvčí PČR Trutnov

Společné Česko - polské hlídky policistů v regionu Reviewed by Robynson on 16.12.16 Rating: 5

Žádné komentáře:

Připomínky a komentáře vkládejte pouze pokud se domníváte, že by mohli být ostatním čtenářům k užitku. Pro zachování příjemného klimatu jsou komentáře moderovány.

All Rights Reserved by Info Trutnovák © 2014 - 2015
Powered By Blogger, Designed by Sweetheme

Kontaktní formulář

Název

E-mail *

Vzkaz *

Používá technologii služby Blogger.