Top Ad unit 728 × 90

Koronavirus

Koronavirus, Recent

Najít telefon není jako vyhrát ve sportce, je třeba jej vrátit

Nalezli telefony a nevrátili je! - Policie České republiky: "Nalezli telefony a nevrátili je!TRUTNOVSKO - Škoda přesáhla 12 tisíc korun.

 Od úterý 24. listopadu 2015 královédvorští policisté pátrají po dvou nálezcích, kteří našli mobilní telefony a nevrátili je majitelům.

Osmatřicetiletý muž si při odjezdu z jednoho místního parkoviště položil telefony na střechu vozu a vydal se k domovu. Po chvíli si uvědomil, co udělal a vrátil se na parkoviště. Přístroje však už nenašel. Škodu vyčíslil na necelých 7 tisíc korun.

Ve druhém případě oznámila na Obvodní oddělení ve Dvoře Králové nad Labem žena stejného věku, že si zapomněla kabelku s mobilním telefonem v nákupním košíku v jedné prodejně. I ona měla tu smůlu a telefon už nenašla. Poškozená vyčíslila škodu přesahující 5 tisíc korun.

Policisté oba případy zaevidovali pro podezření z přečinu zatajení věci, za který hrozí pachateli jeden rok ve vězení.

Policie České republiky by chtěla informovat všechny občany o tom, že každý nález se musí odevzdat buď majiteli, nebo na příslušný obecní úřad!
Trestný čin zatajení věci, který je uveden v trestním zákoníku pod § 219 hovoří jasně:

„Kdo si přisvojí cizí věc nikoli nepatrné hodnoty, která se dostala do jeho moci nálezem, omylem nebo jinak bez přivolení osoby oprávněné, bude potrestán odnětím svobody až na jeden roknebo zákazem činnosti."

Nespoléhejte se však jenom na morální uvědomění spoluobčanů. Neostýchejte se vybavit svůj telefon aplikací Cerberus, která představuje komplexní nástroj pro lokalizaci a ovládání telefonu v případě odcizení či ztrátě.

Tato aplikace je k dispozici zdarma na týden k vyzkoušení, poté stojí doživotní licence až pro 3 zařízení 4,99 euro (cca 140 Kč), což je stále směšná částka oproti ceně telefonu. Stahovat můžete přímo na Google Play.


Ikona aplikace
Verze různáVelikost různá
Návod a bližší informace k aplikaci najdete například zde: svetandroida.cz
Najít telefon není jako vyhrát ve sportce, je třeba jej vrátit Reviewed by Robynson on 25.11.15 Rating: 5

Žádné komentáře:

Připomínky a komentáře vkládejte pouze pokud se domníváte, že by mohli být ostatním čtenářům k užitku. Pro zachování příjemného klimatu jsou komentáře moderovány.

All Rights Reserved by Info Trutnovák © 2014 - 2015
Powered By Blogger, Designed by Sweetheme

Kontaktní formulář

Název

E-mail *

Vzkaz *

Používá technologii služby Blogger.