Top Ad unit 728 × 90

Koronavirus

Koronavirus, Recent

Trutnovská policejní svodka ze dne 18.4.2016

Pozor na lesní zvěř!
Opatrně za volantem

Během uplynulého víkendu policisté ze Skupiny dopravních nehod v Trutnově vyjížděli dvakrát k dopravní nehodě s jasným viníkem, srnou.
K první nehodě došlo v neděli krátce před 19. hodinou mezi obcemi Strážné a Dolní Dvůr. Řidiči vozidla Maserati, který jel po úzké pozemní komunikaci, náhle z pravé strany vběhla od kola srna. Srnka po střetu zůstala ležet na silnici a poté se zvedl a odběhla neznámo kam. Osmatřicetiletý řidič vyčíslil škodu na 50 tisíc korun. 
Druhá, obdobná nehoda se stala ve 20. hodin mezi obcemi Suchovršice a Adamovem. Řidičce vozidla Škoda Citigo vběhla i zde do jízdní dráhy srna, která po nárazu utekla. Škodu na majetku vyčíslila na 21 tisíc korun.
Oba řidiči se podrobili dechovým zkouškám na alkohol s negativním výsledkem.


Páteční nehoda s těžkým zraněním
Zasahoval i vrtulník!

„Nehodáři“ z Trutnova v pátek krátce před půl druhou odpoledne vyjížděli do Horní Olešnice k dopravní nehodě, srážce osobního vozidla Škoda Octavia s nákladní soupravou Liaz s přívěsem.
K dopravní nehodě zřejmě došlo tak, že sedmačtyřicetiletý řidič Škodovky nepřizpůsobil rychlost při projíždění pravotočivé zatáčky a vjel do protisměru. Tam se čelně střetl s protijedoucí nákladní soupravou s přívěsem. Po střetu se vůz odrazil mimo komunikaci, tam se obrátil na střechu a začal hořet. Nákladní souprava sjela mimo vozovku po utržené krajnici. Řidič z vozidla Škoda utrpěl těžká poranění a z místa nehody byl letecky transportován do nemocnice v Hradci Králové. Škoda na vozidlech, krajnici a na přilehlém pozemku byla vyčíslena na 125 tisíc korun.

Opilý řidič
Nadýchal 1,75 promile

Opilý řidič s vozidlem Škoda Octavia v sobotu krátce před obědem naboural do kovového zábradlí mezi obcemi Heřmanice a Kuksem. Z dosavadního šetření vyplynulo, že k dopravní nehodě došlo zřejmě tak, že řidič nepřizpůsobil rychlost jízdy svému stavu a při průjezdu levotočivé zatáčky dostal na mokré komunikaci smyk, který nezvládl. Poté vyjel vlevo, kde narazil do kovových svodidel, od kterých byl odhozen vpravo do hliněného břehu. Dechová zkouška u třiatřicetiletého řidiče ukázala hodnotu 1,75 promile alkoholu v dechu. Muž se podrobil lékařskému vyšetření spojené s odběrem žilní krve a přišel o řidičský průkaz. Škoda na jeho vozidle byla vyčíslena na 100 tisíc a škoda na svodidlech 20 tisíc korun.
Policisté zadokumentovali toto jeho jednání pro podezření ze spáchání přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky, za který mu hrozí až tři roky ve vězení.

foto:PČR

tz.ŠP
Trutnovská policejní svodka ze dne 18.4.2016 Reviewed by J.R.Roup on 18.4.16 Rating: 5

Žádné komentáře:

Připomínky a komentáře vkládejte pouze pokud se domníváte, že by mohli být ostatním čtenářům k užitku. Pro zachování příjemného klimatu jsou komentáře moderovány.

All Rights Reserved by Info Trutnovák © 2014 - 2015
Powered By Blogger, Designed by Sweetheme

Kontaktní formulář

Název

E-mail *

Vzkaz *

Používá technologii služby Blogger.